Všetko, čo ste kedy chceli vedieť o cestovaní v čase

Autor: Martina Žifčáková | 11.6.2011 o 18:21 | (upravené 22.6.2011 o 23:47) Karma článku: 3,39 | Prečítané:  1361x

Ak Vás zaujíma otázka cestovania v čase, Frequently asked questions (FAQ) about time travel je film stvorený práve pre Vás. Fanúšikov sience fiction a komédií zároveň.

Cestovatelia v časeCestovatelia v časetransfesser.blog.hu

Film FAQ About Time Travel je jedným z jedinečných resp. kvalitne a nie prvoplánovo spracovaných. Dôvodov je viacero. Prvým dôvodom je humor a miestami až satira, s ktorou si tvorcovia filmu v podstate robia žarty sami zo seba, čiže zo zarytých fanúšikov sciene fiction. Skvelým príkladom je prvá scéna filmu, keď vidíme ako smrteľne vážne berie svoju prácu jeden z hlavných protagonistov. Všetko by bolo v poriadku, až na ten fakt, že jeho prácou je zábava detí v Lunaparku, ktoré dokázal vystrašiť tak, až sa rozkričali a povracali. V tomto filme sa vyskytujú narážky na rôzne subžánre science fiction, ako napr. distópia alebo space opera. Traja mladí muži, Ray, Toby a Pete sú prototypmi nadšencov sciene fiction alebo tiež sci – fi. Vo filme tento názov zaznieva pomerne často. Raya rozčuľuje, keď jeho priateľ Pete hovorí sci – fi a vždy ho opraví. Recipient tak počas celého filmu počuje, že správne sa povie science fiction a nie sci – fi. Ray by si svoju dokonalú prácu predstavoval ako „Pán Času“, čo je jedným z intertextuálnych odkazov v tomto filme. Má ich však viacero. Kontexty a intertextuálne odkazy sú pre popkultúrne dielo nesmierne dôležité. Ďalším príkladom je melódia piesne Final Countdown od hudobnej skupiny Europe. Film ma mimoriadne pobavil. Dokáže pohltiť a pobaviť nielen fanúšika popkultúry, ale aj každého, kto má rád komédie. To, že je FAQ About Time Travel science fiction komédia by nemalo byť odrádzajúcim elementom, pretože vskutku vtipne a s nadsázkou nám podáva obraz o science fiction.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar konšpirácie podporil, hoci ich má odhaľovať

Podpis pod vyhlásením plným dezinformácií by mal šéf polície podľa prezidenta Andreja Kisku vysvetliť. Vládni politici mlčia.

KOMENTÁRE

Policajný prezident podporuje zbrane namierené proti nám

Obhajoba Gašparovho nadriadeného Kaliňáka však neobstojí.

DOMOV

Danko pocítil silu slovenského hejtu a stále sa skrýva

Politické strany väčšinou diskusie na svojich stránkach čistia, ale nevypínajú.


Už ste čítali?