ArtFilmFest 2011

Autor: Martina Žifčáková | 9.6.2011 o 19:04 | (upravené 10.6.2011 o 10:37) Karma článku: 2,49 | Prečítané:  605x

Začala sa letná festivalová sezóna a skvelou príležitosťou na rodinný výlet alebo odreagovanie sa s priateľmi pri kvalitných filmoch je práve Art film fest. Art film fest je medzinárodný filmový festival, ktorého 19. ročník sa bude konať 17. - 25. júna v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne. Návštevníci budú mať možnosť vidieť filmy a dokumenty z filmových festivalov ako je Cannes alebo Benátky, čiže snímky svetového kalibru, ale to ani zďaleka nie je všetko, čo tento festival prináša. Predstavia sa i domáci nadaní umelci so svojimi dielami. Tohto roku budú mať hostia príležitosť vidieť tieto kategórie súťažných snímok: · medzinárodná súťaž hraných filmov · medzinárodná súťaž krátkych filmov · Európske zákutia · Láska a anarchia · Okolo sveta · Prísľuby z Východu · Téma: Nebezpečné deti · Focus: Québec Screen · Slovenská sezóna · Slovenská sezóna špeciál (filmové školy na Slovensku) · Nočná prehliadka · Česká televízia uvádza

Logo AFFLogo AFFJana Macurová

V Trenčianskych Tepliciach sa predstavenia budú konať v troch festivalových kinách (kapacita 400 miest), z ktorého jedno bude Open Air kinematograf. V Trenčíne to budú taktiež tri kiná, ktorých celková kapacita bude 428 miest. Vstup do kinosál je možný len na základe akreditácie, platného cinepassu (festivalová permanentka) alebo jednorazového lístku (cena 2,- €). Na jednotlivé premietania si návštevníci festivalu môžu objednať rezerváciu. Na špeciálne podujatia a projekcie, ktoré sú označené „vstup voľný" sa nevzťahuje možnosť rezervácie. Znamená to, že vstup je voľný pre širokú verejnosť. Počas konania festivalu medzi Trenčínom a Trenčianskymi Teplicami bude premávať kyvadlová doprava. Budú ju môcť zadarmo využívať držitelia cinepassov a akreditácií. Festival si za svoju dlhú 18. ročnú tradíciu získal veľké množstvo fanúšikov a nielen to. Získal si aj medzinárodné uznanie v Európe i vo svete.

Riaditeľom festivalu je Peter Nágel, prezident festivalu Milan Lasica, producent festivalu Ján Kováčik a viceprezident festivalu je Peter Hledík.

Kto festival navštívi prvý krát, istotne neoľutuje. Kto bol na predchádzajúcich ročníkoch, môže si už iba zbaliť veci, nahodiť dobrú náladu spolu s dobrým zrakom a vydať sa smerom do mesta módy.

 

 

 

Viac na: www.artfilmfest.sk

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.


Už ste čítali?